Maskotki typu tilda diy oraz torebka z opakowań po kawie

maskotki typu tilda

maskotki typu tilda

Jak już wspominałam wielokrotnie mam to szczęście, że jestem otoczona osobami, które potrafią własnoręcznie wyczarować coś z niczego. Moja babcia wyszywa na szydełku cudne serwetki, mama wymyśla lampy ze starego wentylatora, tata wspaniale obrobił ścianę wokół drzwi do garażu. Rodzina Chéri jest niemniej artystyczna. Pokazywałam już freski taty Chéri w ich salonie, a także patchworkowy pled, który zrobiła mama. Mama Chéri szyje więcej niż tylko pledy. Torebka z opakowań po kawie DIY i to w dodatku składana to jeden z jej wspaniałych pomysłów, który dziś chciałabym przedstawić.

Torebka z opakowań po kawie

W domu Chéri pije się dużo kawy. Opakowania po kawie są jak wiadomo mało ekologiczne i przez wiele lat rozkładałyby się na wysypisku śmieci. Mama Chéri znalazła jednak na nie pomysł. W ramach idei recyklingu zrobiła z opakowań torebkę na zakupy. Torebka nie tylko składa się do miniaturowych rozmiarów, dzięki czemu zabiera niewiele miejsca w normalnej torebce, ale również po rozłożeniu jest bardzo pojemna i solidna. Od wewnątrz wszyta została nawet podszewka, a skórzane uszy są mocne i wygodne.

opakowania po kawie

torebka z opakowań po kawie

torebka DIY

wnętrze torebki

Inne torebki

Mama Chéri stworzyła również wiele innych torebek. Jej jednym z ostatnich projektów wakacyjnych była m.in. młodzieżowa torebka z ceraty.

torebka z ceraty

Patchwork to jedna z ulubionych technik szycia mamy Chéri. Tworzy nią jednak nie tylko pledy czy narzuty na łóżko, ale również torebki. Szara torebka z małym piórnikiem jest prezentem dla mnie sprzed dwóch lat. Torebka jest bardzo pakowna. Bez problemu zmieści się w niej laptop czy segregator.

torebka na laptopa

wnętrze torebki

patchworkowa torebka

Maskotki typu Tilda

Torebki, to nie jedyne rzeczy, które tworzy mama Chéri. Jej sprawne palce potrafią stworzyć również cudowne maskotki typu Tilda dla dzieci. Póki co w naszym domu zamieszkała na stale myszka, którą nawet Freya zdecydowała się zaakceptować. Myślę jednak, że w przyszłość, gdy nasza rodzina się powiększy to i maskotek przybędzie.

maskotka myszka

kot i mysz

maskotki typu tilda

Mam nadzieję, że tym postem zainspirowałam Was do kreatywnego szycia. A tych, którzy mają dwie lewe ręce do robótek ręcznych, zapraszam do kontaktu mailowego (projektdom.blog@gmail.com). Mama Chéri z chęcią stworzy spersonalizowane maskotki dla waszych pociech, patchworkowe pledy czy torebki. Cena jest do negocjacji, albowiem zebrane fundusze przekazywane są przez mamę Chéri na cele charytatywne.

 

1
Tags: DIY, maskotki typu tilda, tilda, torebka z opakowań po kawie, torebki DIY, zrób to sam

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

  1. Odpowiedz

    Kreatywność jest warta górę złota! Zachęciłaś mnie tym postem do szycia maskotek.
    Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.