Klasyczna kuchnia BRW moich rodziców

kuchnia brw

Jak pamiętacie w zeszłym roku moi rodzice kupili nowe mieszkanie. Biała kuchnia BRW to pierwsze pomieszczenie które można powiedzieć jest już całkowicie skończone i dlatego dziś chciałabym pokazać Wam je w całości. Ostatnio pisałam na temat sprzętu AGD na jaki zdecydowali się rodzice więc widzieliście już fragmenty kuchni, natomiast dziś zapraszam na szersze kadry.

Kuchnia BRW

Klasyczny design

kuchnia klasyczna

W poprzednim mieszkaniu rodzice remontując kuchnie postawili na nowoczesny design: proste błyszczące fronty i szaro-białą kolorystykę. Błyszczące fronty bardzo się sprawdziły, ponieważ poprzednia kuchnia była bardzo mała a fronty na zasadzie luster optycznie powiększały wnętrze. Moim rodzicom bliżej jest jednak do stylu klasycznego a ponadto biorąc pod uwagę że tym razem kuchnia jest otwarta na salon, zdecydowali się na klasyczne fronty ale również białe.

Osobiście namawiałam rodziców do szarych frontów, które od niedawna skradły mi serce. Mama zastanawiała się nawet nad tym, aby szafki dolne były szare a górne białe. Ostatecznie po wielu wahaniach rodzice wybrali tylko białe fronty.

Dlaczego BRW?

biała kuchnia

Kuchnia którą wybrali rodzice to Luvak Avenue z Black Red White. Dlaczego akurat taka? Braliśmy pod uwagę również meble kuchenne z Ikei czy z Agaty Meble. Okazało się jednak że ich szafki są nieco głębsze i pojawił się kłopot z oknem kuchennym. Okno jest bowiem zbyt nisko osadzone oraz znajduje się zbyt blisko ściany. W efekcie rodzice musieliby zrezygnować z jednej szafki aby umożliwić otwieranie okna.

Z tego powodu rodzice wybrali kuchnię na wymiar z BRW z linii Capital. Grupa Capital charakteryzuje się doskonałym dopasowaniem frontów wykonanych z najwyższej jakości materiałów pokrytych lakierem akrylowym, oraz wyposażeniem w zawiasy i szuflady z systemem cichego domykania firmy Blum.Tutaj przy okazji chciałabym zaznaczyć, że post NIE jest sponsorowany. Pierwsza kuchnia w starym mieszkaniu rodziców również pochodziła z BRW i mieliśmy pozytywne doświadczenia z jej użytkowania, stąd nie wahaliśmy się ponownie zdecydować się na ich meble kuchenne.

Rozkład

Rodzice chcieli szafki od ściany do ściany bez niepotrzebnych pustych przestrzeni. Zgodnie z planami dewelopera na ścianie po prawej obok lodówki miał stać tylko 30cm kosz cargo. Rodzice zdecydowali się jednak przesunąć otwór drzwiowy aby wydłużyć ściankę z 93 cm do 125cm. W ten sposób obok lodówki zmieścił się również piekarnik z mikrowelą.  A tak wyglądał projekt kuchni:

projekt kuchni

wizualizacja kuchni

przesuwanie otworu drzwiowego

W trakcie montażu zmieniono jeszcze układ szafek dolnych, zamontowano je bardzo symetrycznie. Na całej długości ściany dolne i górne szafki mają identyczny rozkład. Szafki dolne różnią się jedynie tym iż z prawej strony jest kosz cargo a z lewej półki, ponieważ kosz w tym miejscu nie wysuwałby się ze względu na grzejnik.

kuchnia w bloku

Na ściance krótszej stoi piekarnik i mikrofalówka w zabudowie oraz lodówka również w zabudowie. Fronty na które zdecydowali się rodzice są malowane nie okleinowane i tak samo jak w przypadku drzwi i tutaj również okres oczekiwania na całą kuchnie był dłuższy i wynosił 8 tygodni.

Muszę przyznać, że fronty są pięknie. Z bliska wyglądają delikatnie i szlachetnie widać że nie jest to zwykła plastikowa okleina, przypominają drewniane fronty. Uchwyty do tego systemu były bardzo dziwne i nieco za drogie, dlatego rodzice zdecydowali się na nieoryginalne zakupione Leroy Merlin.

Jak Wam się podoba nowa kuchnia BRW rodziców? A Wy skąd macie kuchnie?

kuchnia brw

kuchnia Black Red White

lampy House Doctor

Luvak Avenue z Black Red White

kuchnia Luvak Avenue

11
Tagi: , , , , ,

Zobacz Również

Przez
Poprzedni Wpis

Komentarze

  • S.
  • 2 lipca 2018
  Odpowiedz

  Kuchnia prezentuje się super, z chęcią odwiedzę BRW, bo dotąd myślałam tylko o ikea… Tym bardziej, że remont zbliża się wielkimi krokami. Fajnie, że polecasz, czy możesz odpowiedzieć, jak to wygląda cenowo? Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂

   • Justyna
   • 3 lipca 2018
   Odpowiedz

   Cieszę się że kuchnia się podoba 🙂 kosztowała około 12 tys. bez sprzętu. Pozdrawiam

 1. Odpowiedz

  Piękna kuchnia. Klasyczna i nowoczesna. A skąd lampy? – genialne są 🙂

   • Justyna
   • 2 lipca 2018
   Odpowiedz

   Lampy są z House Doctor! Pozdrawiam 🙂

 2. Odpowiedz

  Przepiękna kuchnia.:)

   • Justyna
   • 3 lipca 2018
   Odpowiedz

   Dziękuję w imieniu rodziców! Pozdrawiam:)

 3. Uwielbiam kuchnie w tym stylu! Piękna! :3

   • Justyna
   • 3 lipca 2018
   Odpowiedz

   Dziękujemy! pozdrawiam

 4. Odpowiedz

  Kuchnia wygląda bardzo ładnie! Bardzo lubię jasne i klasyczne wnętrze, a kuchnia Twoich rodziców właśnie do takich się zalicza 🙂 Poza tym jest w niej przestrzeń, okno dzięki któremu wpada sporo światła do pomieszczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 udostępnienia

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.