Biało-czarna kuchnia – tak mieszkam

biała kuchnia

Nowoczesna biało-czarna kuchnia od dłuższego czasu była naszym marzeniem. Śniliśmy o białych lakierowanych szafkach z czarnymi blatami i przede wszystkim wyspą, która miała się stać centralnym miejscem w kuchni. Nasza kuchnia gościła już na blogu parę razy. Po raz pierwszy, gdy dzieliłam się niepochlebną opinią na temat studia kuchennego Veneta Cucine, gdzie zamawialiśmy szafki. Po raz drugi, gdy pokazywałam sposoby na zaaranżowanie pustej ściany w kuchni. Nie miałam jednak jeszcze okazji na przedstawienie kuchni w całej jej krasie, w jej obecnym stanie i stąd dzisiejszy post. Przy okazji chciałabym się podzielić moimi przemyśleniami na temat biało-czarnych kuchni.

ściana w kuchni

Biało-czarna kuchnia

Dlaczego biały?

Biała kuchnia to klasyka. Nie ważne czy zdecydujesz się na nowoczesne, lakierowane szafki, jak w naszym przypadku, czy na bardziej klasyczne, prowansalskie. Biała kuchnia zawsze będzie w modzie. Biel w aranżacji wnętrz króluje już od kilku lat i nic nie zapowiada się na to, aby miało się to zmienić. Kuchnię kupuje się na lata i dlatego zdecydowanie polecam wybór neutralnych kolorów, które nie wyjdą tak szybko z mody. Kolejną zaletą bieli jest również to, iż optycznie powiększa wnętrza. Biała kuchnia sprawdzi się zatem zwłaszcza w małych pomieszczeniach, które dzięki temu zyskają optycznie parę dodatkowych metrów.

kuchnia z wyspą

Czarny blat

Białe szafki kuchenne z powodzeniem można połączyć z białymi blatami i białą podłogą. Skandynawskie wnętrza są tego świetnym przykładem. W białej kuchni dobrze odnajdą się również szare blaty, czy drewniane i to w najróżniejszych odcieniach. Można jednak, tak jak my, połączyć biel z czernią na zasadzie kontrastu. Zdecydowaliśmy się, iż dół naszego domu będzie utrzymany w klasycznej bieli i czerni. Stąd decyzja o czarnym blacie i sprzęcie AGD w tym kolorze. Czarna jest również tafla szyby, chroniąca ścianę nad zlewem. Czarny blat sprawdza się jak na razie bardzo dobrze. Ma on lekko chropowatą powierzchnię, dzięki czemu nie widać na nim żadnych zarysowań.

czarny blat

Lakierowane meble

Na początku zastanawialiśmy się nad czarnymi szafkami. Jednak fakt, iż chcieliśmy szafki nowoczesne i lakierowane, przeważył na korzyść bieli. Czarne, lakierowane meble są naprawdę ciężkie w utrzymaniu, co widoczne jest już po pierwszej wizycie w studiu kuchennym i zobaczenie takich mebli na żywo. Białe, lakierowane szafki są  zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu. Naprawdę nie widać na nich dużo brudu i możemy je polecić z czystym sercem.

lakierowane meble

Opinia

Gdybym dziś miała urządzać kuchnię na nowo, nadal zdecydowałabym się na białe szafki i czarne blaty. Biało-czarna kuchnia wspaniale wygląda w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Białe szafki powiększają optycznie i niesamowicie rozświetlają pomieszczenie, a czarne blaty stanowią ładny kontrast.

biało-czarna kuchnia

jesienne klimaty w kuchni

jesienne wrzosy

biało-czarna kuchnia

drewniane deski

biało-czarna kuchnia

1

Tags: biała kuchnia, biało-czarna kuchnia, czarny blat, kuchnia, kuchnia z wyspą, lakierowane meble, tak mieszkam, Veneta, Veneta Cucine

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

    • Danka
    • 13 listopada 2015
    Odpowiedz

    Robi wrażenie. Jak dla mnie trochę zbyt nowoczesna ale to kwestia gustu. Bardzo podobają mi się dodatki, dbałość o detale. Nadają indywidualny charakter tej kuchni.

      • Justyna
      • 13 listopada 2015
      Odpowiedz

      Przypuszczałam, że kuchnia może być zbyt nowoczesna dla niektórych, ale cieszę się, że chociaż dodatki się podobają 🙂 dziękuję za komentarz i wizytę. Pozdrawiam.

  1. Odpowiedz

    Według mnie rewelacja. Bardzo mi się podoba. Niby bez kolorów ale ta czerń i ta biel robią robotę. Po prostu idealna 🙂 Pozdrawiam

      • Justyna
      • 13 listopada 2015
      Odpowiedz

      Dziękujemy 🙂 właśnie taki był zamiar z czernią i bielą. Pozdrawiam i dziękuję za wizytę.

    • Magda
    • 13 listopada 2015
    Odpowiedz

    Ja czekam na meble do mojej kuchni. Przeczytałam właśnie post o Waszych perypetiach z firmą i aż mnie ciarki przeszły. My też zdecydowaliśmy się na białą lakierowaną kuchnię z czarnymi cokołami, czarne, szklane agd ale blat i kilka elementów w drewnie. Zastanawiam się jak Ci się sprawuje ta czarna szyba zwłaszcza w takich newralgicznych miejscach jak zlew?
    Cała kuchnia wygląda bardzo elegancko i spójnie. Najważniejsze, że po tych „przygodach” jesteście zadowoleni z efektu i możecie cieszyć się fajnym wnętrzem 🙂
    Pozdrawiam

      • Justyna
      • 13 listopada 2015
      Odpowiedz

      Mam nadzieję, że Twoje studio kuchenne okaże się bardziej słowne, niż nasze… Jeżeli chodzi o szybę nad zlewem to póki co nie narzekamy. Ja miałam ogromne obawy na początku, ale jesteśmy zadowoleni. Mamy głęboki zlew, więc myjąc, nie chlapie się aż tak na szybę. Poza tym raczej nie dotykamy jej palcami, bo też nie ma takiej potrzeby, jak np. w przypadku szafek. Jest czyszczona zazwyczaj raz w tygodniu i większego problemu z nią nie ma, także polecam 🙂 Pozdrawiam

  2. Podoba mi się, choć jak dla mnie jest zbyt „ascetyczna”. Czegoś mi w niej brakuje, żebym mogła się poczuć „jak w domu”, jakiegoś detalu, który przełamałby tą prostotę kształtów. Może jakiś kwiatek o „fikuśnych” liściach 🙂

      • Justyna
      • 14 listopada 2015
      Odpowiedz

      Kuchnia nie jest jeszcze w 100% skończona 🙂 brakuje hockerów, okapu i paru drobnostek. Ale przyznaję, że jestem fanką minimalizmu, więc pewnie zostanie dosyć niewiele dekoracji. Dziękuję za wizytę oraz komentarz i pozdrawiam!

  3. Odpowiedz

    Kuchnia z taką wyspą to moje największe marzenie. Genialnie to wygląda:-)

      • Justyna
      • 15 listopada 2015
      Odpowiedz

      Wyspa to naprawdę świetna sprawa. Trochę się obawialiśmy, że nasza będzie za mała, ale wyszło dobrze 🙂 dziękuję za odwiedziny i komentarz oraz trzymam kciuki, żebyś ty też miała wyspę! Pozdrawiam.

  4. Odpowiedz

    Genialnie 🙂

      • Justyna
      • 16 listopada 2015
      Odpowiedz

      Dziękuję 🙂 i pozdrawiam

  5. Odpowiedz

    Kuchnia na medal! Biel i czerń plus kilka kolorowych dodatków. Nic dodać, nic ująć 🙂

  6. Odpowiedz

    Uwielbiam nowoczesne kuchnie, zwłaszcza w bieli. Mogłabym tam „mieszkać” 😉

      • Justyna
      • 18 listopada 2015
      Odpowiedz

      Ja też jestem fanką nowoczesnych kuchni, co widać 🙂 dziękuję za komentarz i wizytę. Pozdrawiam!

    • TG
    • 28 stycznia 2016
    Odpowiedz

    A mi się najbardziej podoba:
    a) „zawijasowa” lampa w kuchni,
    b) patent z kredowym opisaniem szafek

      • Justyna
      • 29 stycznia 2016
      Odpowiedz

      „Lampa” zniknie jak w końcu zrobimy sufit podwieszany i kupimy okap 🙂 ale na razie jest jak jest 🙂 Dziękuję za wizytę i komentarz.

    • Edzia
    • 25 maja 2016
    Odpowiedz

    Witam piękna kuchnia, też o takiej myślę natomiast chciałabym spytać jak w praktyce sprawdza się czarna tafla szkła nad blatem? Czy jest uciążliwa w utrzymaniu? Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania!

      • Justyna
      • 28 maja 2016
      Odpowiedz

      Mamy dosyć głęboki zlew, więc aż tak strasznie nie chlapiemy na szybę. Raz w tygodniu szyba przecierana jest płynem do szkła i to właściwie tyle 🙂 Póki co nie narzekamy. Pozdrawiam

    • Izabela
    • 8 lipca 2016
    Odpowiedz

    Witam, kuchnia bardzo ładna, planuję podobną z dodatkiem drewna. Mam pytanie odnośnie blatu z czego jest wykonany i jak czarny kolor sprawdza się w praktyce?

      • Justyna
      • 10 lipca 2016
      Odpowiedz

      Blat wykonany jest z kompozytu. Blaty i tak wyciera się codziennie więc jakoś specjalnie ciężki w utrzymaniu nie jest. Bardziej uciążliwy jest czarny zlew 🙂 Natomiast szyba sprawdza się bez zarzutu. Czyścimy ją raz w tygodniu. Pozdrawiam

  7. Pingback: Prysznic bez brodzika: nasza opinia po 2 latach użytkowania - Projekt Dom

  8. Pingback: Szklany czajnik dla wymagających: Rosenstein & Söhne - Projekt Dom

    • Maggie
    • 4 kwietnia 2017
    Odpowiedz

    Kuchnia piękna – mam aktualnie w podobnej kolorystyce. W naszym nowym domu kuchnia będzie biała, ale z blatem drewnianym, a na wyspie betonowym. No i właśnie mam pytanie ponieważ nie widzę u Was okapu. Jak radzicie sobie z zapachami? Ja nad wyspą w nowym domu mam zamontowany okap wyspowy – było to dla mnie bardzo ważne by te zapachy jednak nie roznosiły się po całym domu.

    1. Odpowiedz

      Póki co wietrzymy 🙂 Natomiast okap jest przewidziany tylko jeszcze jakoś się do tego nie zabraliśmy. Pozdrawiam

        • Maggie
        • 5 kwietnia 2017
        Odpowiedz

        To dobrze 😀 My mieliśmy sporo problemów z zamontowaniem wyspowego okapu bo mamy podwieszany sufit w kuchni ;-/

        Na pewno będę na bloga jeszcze zaglądać. Macie piękny dom.
        Pozdrawiam

        1. Odpowiedz

          My też planujemy podwieszany sufit, także chyba wszystko jeszcze przed nami 😉 Pozdrawiam

  9. Pingback: Prezenty bożonarodzeniowe, czyli czy byliśmy grzeczni? - Projekt Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.