Jak wybrać łóżko do sypialni w 4 krokach

jak wybrać łóżko do sypialni

jak wybrać łóżko do sypialni

Łóżko to zdecydowanie najważniejszy mebel w sypialni. To właśnie w nim odprężamy się po trudach dnia i udajemy w krainę snu. Musi być wygodne, pięknie, po prostu idealne. Jak wybrać łóżko do sypialni? Jakie warunki powinno spełniać idealne miejsce odpoczynku? To wszystko zależy od twoich wymagań. Dziś, na podstawie naszych doświadczeń, wskażę, jakie kwestie trzeba przemyśleć oraz na jakie pytania odpowiedzieć sobie, aby wybrać łóżko swoich marzeń.

sypialnia

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Krok 1: Materiał

Podstawowym pytaniem jest to, z jakiego materiału ma być łóżko. Za skórzanymi łóżkami nie przepadałam nigdy. Przy kanapach znoszę skórę tylko w wersji minimalnej i to na pewno nie na samych poduszkach siedziskowych. Jednak jak już pokazywałam w poście dotyczącym naszej kotki, skóra zdecydowanie się u nas nie sprawdza. Myślę, że również w przypadku posiadaczy psów, skórzane łóżka nie będą zbyt dobrym pomysłem. Podobają mi się za to łóżka obite materiałem z pikowanymi zagłówkami. Pamiętając jednak o pazurkach Freyi, zrezygnowaliśmy również z łóżek z tkanin. Pozostało zatem jedyne słuszne wyjście z sytuacji, czyli łóżko drewniane, a właściwie z płyt pilśniowych.

łóżko w sypialni

Krok 2: Kolor

Kolejnym pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć to, jaki kolor ma mieć łóżko. Jak już wspominałam wielokrotnie, dół naszego domu ma być utrzymany w kolorystyce biało-czarnej z szarymi dodatkami. Natomiast góra będzie biało-szara z czarnymi dodatkami. Sypialnia w mojej wizji skąpana jest w bieli i świetle. Cały czas nie rozumiem, dlaczego wybrałam szafę w kolorze wenge, ale to tak przy okazji. Myślę, że prędzej czy później i tak pójdzie pod pędzel! Przy wyborze koloru łóżka na szczęście odzyskałam już zdrowy rozsądek i oczywiście wybraliśmy kolor biały.

sypialnia w bieli i szarości

Krok 3: Rozmiar

Rozmiar łóżka to oczywiście wynik dwóch zależnych: komfortu spania oraz wielkości sypialni. Ze względu na zakupiony wcześniej materac oraz nasz trzyosobowy skład, szerokość 180 cm była i jest jedynym słusznym wyborem. Każdemu, kto ma miejsce w sypialni na takie łóżko, gorąco polecam. Komfort spania jest niesamowity. Dla tych, którzy nie posiadają zwierząt domowych lub tych, którzy nie mają wystarczająco dużej sypialni, łóżko w rozmiarze 140 cm powinno być wystarczające. Na takim właśnie śpią moi rodzice i bardzo je sobie chwalą.

czarno-biała sypialnia

Krok 4: Przechowywanie i wysokość łóżka

Kolejną kwestią do rozważenia jest wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. Oprócz wspomnianej szafy w kolorze wenge, która ledwo mieści nasze ubrania, nie posiadamy innych mebli do przechowywania. Nasze rzeczy składujemy po prostu w kartonach w jednym z pokoi. Koniecznie chciałam zatem, aby nasze łóżko posiadało skrzynie, w których mogłabym trzymać pościel, ręczniki itp. Jeżeli, jak my chcesz skrzynie pod łóżkiem masz dwa wyjścia z sytuacji: kupić łóżko już z szufladami lub bez, ale o odpowiedniej wysokości pozwalającej wsunąć pojemniki. Pojemniki można bowiem w prosty i tani sposób zrobić samemu, tak jak moi rodzice. Jeżeli nie potrzebujesz pojemników na pościel, łóżko może być o wiele niższe.

jak wybrać łóżko do sypialni

Decyzja

Drewniane, białe łóżko o powierzchni spania 180 cm z pojemnikami do przechowywania rzeczy – to są nasze wymagania dotyczące idealnego łóżka. A jakie są twoje?

Teraz już wiesz, jak wybrać łóżko do sypialni. Wiesz, jakie kwestie musisz rozważyć przed rozpoczęciem poszukiwań i na jakie pytania powinieneś sobie odpowiedzieć. Niedługo dowiesz się również, jakie łóżko wybraliśmy my, kierując się naszymi wymaganiami.

łóżko w sypialni

jasna sypialnia

szara sypialnia

PS. Zdjęcia pochodzą z portalu Homebook. Klikając na zdjęcie, zostaniesz przekierowany na stronę źródłową. Projekt Dom od niedawna jest również dostępny na Homebook’u, zapraszam do obserwowania naszego konta.

2
Tags: jak wybrać łóżko, kolor łóżka, łóżko, porady, rozmiar łóżka, sypialnia, wskazówki, wybór łóżka

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

  1. Pingback: Łóżko Brimnes Ikea – nasza sypialnia - Projekt Dom

  2. Pingback: Jak wybrać sofę do salonu? - Projekt Dom

    • Trox
    • 10 maja 2016
    Odpowiedz

    A co sądzicie o takich tapicerowanych łóżkach? Wiadomo, że rodzaj materaca ma znaczenia dla komfortu snu, ale jak wygląda kwestia utrzymania czystości etc. http://dller.pl/fd/lozko-tapicerowane-leon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.