Fachowcy i remonty: co powinieneś wiedzieć

fachowcy i remonty

Każdy w swoim życiu prędzej czy później ma z tym do czynienia. Temat rzeka i podstawa znanego programu telewizyjnego „Usterka”, czyli fachowcy i remonty. Znaleźć dobrego fachowca graniczy z cudem. A znaleźć dobrego i taniego wydaje się zupełnie niemożliwe.fachowcy i remonty

W celu zaoszczędzenia pieniędzy zdecydowaliśmy się w naszym domu jak najwięcej zrobić sami. Teraz zdecydowanie mogę potwierdzić, że była to trafna decyzja, która nie tylko zaoszczędziła nam dużo pieniędzy, ale przede wszystkim dużo nerwów. Rok temu, kupując dom, byliśmy zupełnymi laikami. Dziś fachowcy i remonty nie są nam obcy. Przeżyliśmy już wiele i mamy dla Ciebie kilka cennych rad, którymi chcemy się teraz podzielić.

Fachowcy i remonty: jak z nimi postępować

fachowcy i remonty
Nie licz na porządek w czasie remontu…

1. Wybierając fachowca najlepiej wybierz firmę poleconą i sprawdzoną przez znajomych lub rodzinę. Dobrzy fachowcy nie potrzebują rozbudowanej strony internetowej i świetnej reklamy. Jeżeli fachowiec wykonał prawidłowo swoją pracę na pewno zostanie polecony dalej.

2. Jeżeli nie znalazłeś nikogo z polecenia i jesteś zmuszony wybrać kogoś drogą internetową, warto sprawdzić fora internetowe i poszukać opinii na temat konkretnego fachowca. Jeżeli w Internecie nie znajdziesz opinii, możesz spróbować sam założyć wątek na forum, może ktoś się odezwie. Warto również zajrzeć na Facebooka. Praktycznie dla każdego większego miasta znajdziesz stronę „Nie polecam”, gdzie ludzie publikują posty w których przestrzegają przed nieprofesjonalnymi firmami i fachowcami.

3. Nie bój się poprosić kilku fachowców o wycenę, a następnie konfrontować ich ceny ze sobą. Możesz w ten sposób wynegocjować zniżkę.

4. Żądaj szczegółowych rozliczeń. Jeżeli zamierzasz robić łazienkę, fachowiec powinien Ci przedstawić konkretne wyliczenie co ile kosztuje. Ile kosztuje położenie m2 kafelek, przeróbka hydrauliki, przyklejenie lub zamocowanie lustra, zrobienie punktów świetlnych. Jest to bardzo ważne nie tylko dlatego, że możesz sprawdzić prawidłowość tych wyliczeń, ale również dlatego, że gdy któraś z prac nie zostanie wykonana wcale lub nieprawidłowo, będziesz wiedział ile odliczyć.

Fachowcy i remonty: czego nie należy robić

fachowcy i remonty
Kolejny widok na prace w toku.

1. Nie decyduj się na fachowca, jeżeli przy pierwszym spotkaniu zrobił na tobie złe wrażenie. Spóźnił się 30 min, nie udziela konkretnych odpowiedzi na pytanie o koszty, czuć od niego trunkami alkoholowymi? Zazwyczaj pierwsze wrażenie jest najlepsze i w tym wypadku radzę się nim kierować.

2. Wielkie NIE dla zaliczek i płacenia pełnej kwoty przed wykonaniem robocizny. Obie formy są uwielbiane przez polskie firmy i fachowców, a to właśnie tego należy przestrzegać się najbardziej. Pełną kwotę zapłaciłam za kuchnię firmy Veneta Cucine, włoskiej firmy z tradycjami. Nie przypuszczałam, iż również w przypadku tak znanej firmy, będę miała takie problemy. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

3. Nie polecam również zaliczek na materiał. Profesjonalista powinien zrobić Ci listę potrzebnych rzeczy i najlepiej kup je sam. Większość sklepów z materiałami budowlanymi oferuje karty stałych klientów na które następnie możesz zbierać punkty, a potem korzystać z rabatów. Dlaczego fachowiec ma zyskiwać na twoich materiałach budowlanych? Jeżeli boisz się, że kupisz złe materiały, jedź z fachowcem do sklepu i zapłać sam za materiał. W przeciwnym razie wpadniesz w kółko zaliczek.

fachowcy i remonty

2
Tags: fachowiec, porady, remont, Veneta, Veneta Cucine, wskazówki

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.