Farba tablicowa i sposób na jej wykorzystanie w domu

farba tablicowa

Farba tablicowa to absolutny hit od paru lat. Sama wielokrotnie ją wykorzystywałam, np. do przerobienia Moppe w szafeczkę na kawę i herbatę czy do walentynkowego serca z recyklingu, które służy do pozostawiania miłośnych notatek dla  Chéri. Moi rodzice stworzyli natomiast tablicę do kuchni do pozostawiania wiadomości czy zapisywania listy zakupów. Dziś chcę Wam pokazać kolejny prosty pomysł na wykorzystanie farby tablicowej w domu.

Farba tablicowa i tablica DIY

plakat DIY

Jak wiecie usilnie poszukiwałam pomysłu na puste ściany w naszym salonie. Ostatnio podjęłam decyzję, że nad kanapą zawiśnie galeria i w związku z tym rozpoczęłam poszukiwania ramek, plakatów i innych cudów, które mają ozdobić naszą ścianę. Stwierdziłam, że fajnie byłoby gdyby moja galeria mogła się zmieniać w zależności od pory roku czy jakiś specjalnych okoliczności i tak wpadłam na pomysł zawieszenia w niej tablicy pomalowanej farbą tablicową na której co jakiś czas mogłabym zmieniać napisy czy nawet może coś namalować.

Do wykonania tablicy wykorzystałam sklejkę o wymiarach kartki A3, którą przyciął mój tata a ja pomalowałam dwoma warstwami farby tablicowej. Chciałam aby tablica miała prostą formę dlatego nie zdecydowałam się na ramkę.

projekt DIY

Koszt całego przedsięwzięcia to całe 0 zł. Wszystkie bowiem materiały to resztki z poprzednich projektów.

Po zakończeniu dzieła doszłam jednak do wniosku, że tablica jest trochę mała 🙂 Ostatecznie nie jestem więc pewna czy zawiśnie w galerii, ale póki co znalazłam dla niej miejsce w naszym biurze.

farba tablicowa

Nasze biuro

Tak, tak. Zdjęcia pochodzą z naszego biura tego samego które widzieliście ostatnio w poście z moodboardem w roli głównej. Pewnie po oglądnięciu zdjęć z moodboardem wiele osób pomyślało sobie, że mój biedny Chéri został zdominowany przez landrynkowe róże. Spieszę donieść, że zarzuty są całkowicie bezpodstawne i część biura w której rezyduje Chéri jest w zupełnie innej tonacji kolorystycznej. W części męża rządzi jego ulubiony kolor czyli czarny.

Stąd kolorystycznie tablica odnalazła się tutaj znakomicie, a i pod względem wielkości pasuje idealnie.

Jak uważacie zostawić tablicę w biurze czy jednak spróbować powiesić ją w galerii?

lista todo

czarna ściana

biuro domowe

 

2
Tags: DIY, farba tablicowa, zrób to sam

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.