Jesienne dekoracje DIY: ozdoby i stroiki

jesienna dekoracja

jesienne dekoracje

Jesienne dekoracje są bardzo proste i tanie do zrobienia. Natura oferuje tyle elementów dekoracyjnych o tej porze roku, że naprawdę nie musisz wydawać żadnych pieniędzy na to, aby jesień zagościła w twoim wnętrzu. Pokazywałam już prostą jesienną aranżację z liśćmi, pledem i książką oraz jesienny wianek z kasztanami. Dziś chcę pokazać jesienne stroiki, które pięknie prezentują się nie tylko na stole w jadalni czy na stoliku kawowym w salonie, ale również np. na komodzie.

jesienny stoik na stół

Jesienne dekoracje

Co potrzebujesz?

Aby wykonać jesienne dekoracje jedyne, czego Ci potrzeba to trochę czasu i motywacji. Podkreślam po raz kolejny, że takie stroiki nie wymagają żadnych funduszy. Ubierz się tylko ciepło i wyrusz na jesienny spacer po okolicy, aby zebrać z ulic dekoracje. Co się przyda? Wszystko to, co przynosiło się na plastykę do przedszkola czy szkoły, czyli kasztany, żołędzie, łupiny po kasztanach, jarzębina, liście, gałęzie, szyszki. Nic innego nie odda tak jesiennego klimatu jak właśnie te elementy.

szyszka w jesiennej dekoracji

Oczywiście możesz również dokupić pewne ozdoby lub wykorzystać to, co już masz w domu, np. wrzosy (ja moje kupiłam w Leclerc’u po 0,50zł za 1 sztukę), dynie, śliwki czy jabłka. Przydadzą się również tacki, lampiony, ozdobne szklanki czy miseczki, które również możesz wykorzystać w jesiennej dekoracji. Obudź swoją wyobraźnię i połącz elementy dekoracyjne, które już posiadasz z jesiennymi darami natury.

wrzos czyli jesienny kwiat

Jak zrobić jesienny stroik?

W moim przypadku wykorzystałam dwa wrzosy, które kupiłam jakiś czas temu oraz tackę z Ikei z 3 świeczkami. Te elementy pokazywałam już niedawno w jesiennej aranżacji z winem. Aby dodać dekoracji więcej jesiennego klimatu wysypałam po prostu do tacki resztkę szyszek, kasztanów i liści, które pozostały mi po robieniu jesiennego wianka. Moja mama postarała się trochę bardziej i zaaranżowała całą jesienną komodę. Oprócz stroika, składającego się z tacki z jesiennymi elementami, pojawił się również porcelanowy ptaszek oraz lampiony.

jesienna dekoracja z ptaszkami

Jesienne dekoracje z wykorzystaniem symboli jesieni takich jak kasztany, żołędzie i jarzębiny to naprawdę fajny i łatwy pomysł na ozdoby w twoim domu. Gorąco zachęcam do jesiennych spacerów i inspirowanych jesienią ozdób czy stroików.

jesienna komoda

jesienna dekoracja

jesień w domu

 

1
Tags: DIY, jesień, jesień w domu, jesienne dekoracje, kasztany, stroik, szyszki, zrób to sam

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.