Fototapeta w łazience, czyli kolor we wnętrzu cz.2

Fototapeta w łazience

Jak już wspominałam, od paru lat we wnętrzach panują neutralne, ponadczasowe barwy. Tylko niektórzy z nas zdecydują się na bardziej odważne rozwiązania i wprowadzenie koloru w aranżacji. Dziś tematem jest fototapeta w łazience. Chciałabym Ci pokazać, że to wspaniały i niebanalny pomysł na wprowadzenie koloru do łazienki i jej ożywienie, nawet jeśli zdecydujesz się na fototapetę o neutralnych barwach.

Szukając inspiracji w trakcie projektowania naszej małej łazienki na górze, odkryłam właśnie fototapety. Fototapety chętnie wykorzystywane są w aranżacji kuchni, łazienek, salonów czy sypialni. Po pierwszym bum na fototapety, w pewnym momencie zaczęto od nich odchodzić, twierdząc że są pretensjonalne i mało eleganckie. Osobiście uważam, że odpowiednia fototapeta i jej ulokowanie dodają charakteru do wnętrza, potrafią go powiększyć, nadać odpowiedniego nastroju czy oddać zainteresowania właściciela domu. Może gdyby nie mój Chéri, który nie jest fanem tego rozwiązania, fototapeta gościłaby w naszej małej łazience.

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience – twoje własne spa

Łazienka to miejsce, w którym zaczynasz i kończysz dzień. Jej zadaniem rano jest Cię pobudzić do działania i dodać energii na cały dzień. Wieczorem idealna łazienka zamienia się w relaksacyjne spa, które ukoi twoje nerwy i zapewni Ci odprężenie po całym dniu pracy. Zastosowanie fototapety przedstawiającej naturę w łazience świetnie się do tego nadaje. Dodatkowo w ten sposób możesz naturalnie wprowadzić do wnętrza niebieski i zielony.

fototapeta_w_lazience_15

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

Rozwiązanie dla odważnych

Bardziej odważni mogą dzięki fototapecie pokazać swoje zainteresowania i hobby. Kolaż składających się z plakatów, które Cię inspirują albo z okładek albumów muzyki, której słuchasz to świetny pomysł na nie tylko dodanie koloru i ekstrawagancji we wnętrzu, ale przede wszystkim na wyrażenie siebie i nadanie łazience osobistego akcentu.

Fototapeta w łazience

Zastosowanie fototapety w celu powiększenia wnętrza

Fototapeta to również sposób na powiększenie wnętrza. Wybór odpowiedniego widoku z głębią pozwoli na stworzenie iluzji optycznej, iż nasza łazienka ciągnie się bez końca. To rozwiązanie polecam szczególnie do małych wnętrz, ale wyglądają równie dobrze w większych łazienkach.

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

Budowle i architektura na fototapecie

Kolejnym pomysłem na zastosowanie fototapety to wybór takiej, która przedstawia twoje ulubione miasto, symboliczną budowlę, most czy drogę. Takie fototapety wnoszą nutkę modernizmu i industrialnego klimatu.

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

Fototapeta w łazience

1
Tags: fototapeta, fototapeta w łazience, kolor we wnętrzu, łazienka

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  Te fototapety są przepiękne <3 Tą z wodospadem koniecznie muszę mieć w swojej łazience, wygląda nieziemsko 🙂

   • Justyna
   • 26 listopada 2018
   Odpowiedz

   Zdecydowanie daje efekt! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.