Skrzynka na herbatę i kawę, zrób to sam

skrzynka na herbatę

skrzynka na herbatę

Kawa czy herbata znajdują się w każdej kuchni i to zazwyczaj nie tylko jednego rodzaju. Często jest tak, że rano wolę się napić Earl Grey, natomiast wieczorem mięty czy jakiejś herbatki owocowej. Dodatkowo parę rodzajów kaw dla Chéri, Nesquik i cała wielka szuflada utonęła w przeróżnych kawach i herbatach. Problem? Bałagan i strata ogromnej szuflady na przechowywanie. Rozwiązanie? Skrzynka na herbatę i kawę, pasująca do naszej kuchni i wnosząca ład do kawowo-herbacianego chaosu.

Skrzynka na herbatę

Skrzynki na kawę i herbatę można znaleźć w każdym supermarkecie czy sklepie z dekoracjami. Ja jednak chciałam czegoś innego, niepowtarzalnego. Poza tym w gotowych rozwiązaniach nie podobało mi się to, że miejsca było raptem na parę saszetek, a nie na całe opakowania herbat. To nie to co szukałam. Przeszukując Internet, natknęłam się na blog IKEI i post o przegródkach na przyprawy. Od razu wiedziałam, że to jest to. Nie tylko komódki są przestronne na tyle, że zmieszczą dużą ilość herbat to jeszcze wykonane są z litego drewna i umożliwiają w ten sposób aranżację we własnym zakresie.

Skrzynka na herbatę i kawę

Materiał:

 • Minikomódki z IKEI Moppe,
 • Farba tablicowa,
 • Farba biała,
 • Tacka i mały wałek,
 • Mały pędzelek,
 • Rozpuszczalnik,
 • Kreda.materiały potrzebne do malowania

Wykonanie:

 1. Na początku pomaluj białą farbą komódki na zewnątrz.
 2. Następnie pomaluj czarną farbą tablicową same szufladki.
 3. A na koniec opisz poszczególne szufladki kredą.
 4. Do umycia pędzli i tacki wykorzystaj rozpuszczalnik.Skrzynka na herbatę i kawę

Rady:

 • Wprawdzie minikomódki Moppe na stronie IKEI nie są dostępne, to jednak w sklepie stacjonarnym znalazłam je bez trudu i to całkiem duży ich wybór. Były w różnej konfiguracji, nawet po 3 szufladki w pionie. My zdecydowaliśmy się na zestawienie 2×2, ponieważ chcieliśmy je ustawić na niższej półce w kuchni.
 • Lite drewno wymaga pokrycia przynajmniej dwoma warstwami farby.
 • Do malowania na czarno użyłam farby do tablic szkolnych Syntilor. Farba jest bardzo wydajna, jednak ciężka do odmycia, dlatego przed malowaniem dobrze zabezpiecz swoje miejsce pracy.Farba tablicowa
 • Do malowania na biało użyłam farby akrylowej do wnętrz i na zewnątrz Luxens. Farba ma lekką poświatę i dobrze się prezentuje przy naszych lakierowanych meblach kuchennych.biała farba akrylowa

Podsumowanie:

Skrzynka na herbatę i kawę to wspaniałe rozwiązanie na zaprowadzenie porządku. Stanowi nie tylko piękną dekorację w kuchni, ale jest również funkcjonalna oraz praktyczna (można ją nawet powiesić na ścianie pod szafkami). W dodatku możesz ją ozdobić samodzielnie, według własnego gustu i tak, aby pasowała do twojego wnętrza.

Porządek w herbatach

2

Tags: DIY, ikea, moppe, organizacja, skrzynka na herbatę, tak mieszkam, zrób to sam

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

 1. Pingback: Farba tablicowa i sposób na jej wykorzystanie w domu - Projekt Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.