4 trafne zmiany, których dokonaliśmy w naszym domu

4 trafne zmiany, których dokonaliśmy w naszym domu

W związku z upłynięciem 3 lat od naszej przeprowadzki przygotowałam post na temat 6 błędów, które popełniłam w naszym domu. Wykończanie domu nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza gdy robi się to po raz pierwszy. Porażki są więc zupełnie normalne i trzeba nauczyć się z nimi żyć lub podjąć decyzję o zrobieniu czegoś na nowo. Pisząc tekst o naszych aranżacyjnych błędach doszłam do wniosku, że należy się Wam również bardziej optymistyczny tekst na początku roku. Dziś zatem chciałabym Wam pokazać 4 trafne zmiany, których dokonaliśmy w naszym domu.

4 trafne zmiany, których dokonaliśmy w naszym domu

#4: Przeniesienie wejścia na strych

klapa strychu

Z niewiadomych przyczyn nasz deweloper przewidział wejście na strych z łazienki. Pomysł od razu nam się nie spodobał, gdyż znacznie ograniczał nasze możliwości aranżacyjne w łazience. Decyzję o przeniesieniu włazu z łazienki podjęliśmy niemal natychmiast, co nie oznacza jednak że obyło się bez problemów.

Okazało się bowiem, że właz nie może się znaleźć na środku sufitu korytarza ponieważ akurat w tym miejscu przebiega belka konstrukcyjna. Po różnych pomysłach fachowców (jak np. przeniesienie wejścia do jednego z pokoi) zdecydowaliśmy się że wejście będzie z prawej strony korytarza, nie na środku. Musieliśmy też kupić węższy właz gdyż pierwotny był zbyt szeroki. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji i nadal uważamy że właz z łazience by się nie sprawdził.

#3: Zrobienie drugiej łazienki na piętrze

nowoczesna łazienka

Pochodzę z czteroosobowej rodziny i problem związany z posiadaniem wyłącznie jednej łazienki zwłaszcza wtedy gdy wszyscy muszą się wyszykować na 8 rano nie jest mi obcy. W moim rodzinnym domu walki o łazienkę były wręcz kultowe, dlatego bardzo chciałam ich uniknąć w naszym domu. Mimo że na razie nie mamy dzieci i jedna łazienka nie stanowi dla nas problemu to jednak okazało się że przeniesienie rur na późniejszym etapie zdewastowałoby pół domu. Postanowiliśmy działać zatem od razu.

przeróbki w łazience

Na piętrze mieliśmy przewidzianą jedną łazienkę i pralnię, w której zdecydowaliśmy się zrobić drugą mniejszą łazienkę wyłącznie z umywalką oraz prysznicem. Pralka i suszarka elektryczna w przyszłości staną w garażu co we Francji jest bardzo powszechnym rozwiązaniem. Aktualnie stoją w dużej łazience, której jeszcze nie udało nam się wykończyć.

Więcej o naszej małej łazience przeczytacie tutaj.

#2: Zmiany w kuchni

4 trafne zmiany, których dokonaliśmy w naszym domu

Według planu dewelopera zlew w naszej kuchni miał być pod oknem. Oznaczało to że do szafki pod zlewem trzeba będzie nurkować aby wykorzystać powierzchnię w rogu albo pozostawić pustkę. Oba rozwiązania nam się nie podobały. Postanowiliśmy przenieść zlew w lewo aby w rogu mogła stanąć szafka cargo. Dzięki niej mogliśmy optymalnie wykorzystać miejsce w rogu.

Kolejną zmianą było doprowadzenie rur wodnych do podajnika wody w lodówce. Wodę filtrujemy na wejściu domu, a także lodówka jest wyposażona w filtr dzięki czemu możemy pić wodę z lodówki i nie musimy już kupować wody w plastikowych butelkach.

kuchnia przed

Ostatnią zmianą było doprowadzenie kabla elektrycznego na wyspę. Dzięki temu mogliśmy zainstalować płytę indukcyjną a także gniazdko które bardzo się przydaje na wyspie.

#1: Wybicie otworu na drzwi umożliwiające komunikację między domem a garażem

4 trafne zmiany, których dokonaliśmy w naszym domu

Kiedy podjęliśmy decyzję o zakupie domu jednym z naszych podstawowych kryteriów była komunikacja pomiędzy domem a garażem. Po prawie dwóch latach noszenia butelek, kartonów z mlekiem, ziemniaków itp. na trzecie piętro wynajmowanego wcześniej mieszkania był to punkt nie do negocjacji, który zdyskwalifikował wiele z budynków jakie oglądaliśmy.

Gdy okazało się, że w naszym domu komunikacja między garażem a domem nie została przewidziana ale jest możliwość wyburzenia ściany działowej i wstawienia drzwi, nie wahaliśmy się ani chwili i była to najlepsza decyzja jaką podjęliśmy. Za każdym razem gdy wracając z zakupów pada deszcz, gdy trzeba iść do garażu po śrubokręt lub papier toaletowy jestem bardzo zadowolona z tego że nie muszę wychodzić z domu tylko mogę bezpośrednio przejść do garażu. O tym jak wyburzyliśmy otwór a następnie sami go obrobiliśmy przeczytacie tutaj.

Po zakupie nieruchomości budżet domowy jest zazwyczaj mocno nadwyrężony i często rezygnujemy z niektórych pomysłów. Warto jednak zastanowić się dwa razy przed podjęciem ostatecznej decyzji gdyż niektóre przeróbki są możliwe jedynie na etapie stanu deweloperskiego i późniejsze zmiany mogą okazać się po prostu niemożliwe lub o wiele bardziej kosztowne.

A Wy poprawialiście coś po deweloperze? Czy jesteście zadowoleni ze wszystkich decyzji dewelopera?

8

Tags: nasz dom, tak mieszkam, wskazówki

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

 1. Odpowiedz

  Wstawienie drzwi pomiędzy domem i garażem to bardzo trafny pomysł 🙂 Bardzo mi się podobają też zmiany w kuchni

   • Justyna
   • 18 stycznia 2018
   Odpowiedz

   Za każdym razem kiedy pada deszcz, śnieg lub zapomnimy czegoś przynieść z garażu dziękuję za te drzwi 🙂 to zdecydowanie najbardziej praktyczna zmiana jaką dokonaliśmy. Pozdrawiam

 2. Odpowiedz

  Druga łazienka – to jest to. mi tez sie marzy 🙂

   • Justyna
   • 15 lutego 2018
   Odpowiedz

   Myślę, że w przyszłości bardzo nam się przyda 🙂 Pozdrawiam

 3. Pingback: Biała kuchnia na wysoki połysk: co się sprawdziło a co nie? - Projekt Dom

 4. Odpowiedz

  kuchnia jest meega! 😀 totalnie mój klimat ;d

   • Justyna
   • 24 lipca 2018
   Odpowiedz

   Dziękuję! Cieszę się że kuchnia się podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.