Wielkanoc 2017 migawki z naszej jadalni

Wielkanoc 2017

Mimo mało wiosennej pogody za oknem mam nadzieję że jak i ja Wielkanoc spędzacie w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Z tego miejsca chciałabym Wam wszystkim pożyczyć wesołej końcówki Świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa! Pistolety na wodę przygotowane? W dzieciństwie moje bitwy z bratem były tak zaciekłe że aż cały korytarz potem pływał 🙂 Było to jedyne dozwolone miejsce na tego typu akcje ze względu na panele na ścianach, które łatwo można było wytrzeć w przeciwieństwie do zacieków na ścianach. Tak mowa o tych samych panelach, które rodzice jakiś czas temu przemalowali na biało. Są z nami już od jakiegoś czasu.

Wielkanoc

Różowy

W tym roku Wielkanoc musiała się oczywiście odbyć u nas. Nie mogłam przecież odpuścić takiej okazji na chrzest bojowy dla naszej jadalni. W końcu czekałam na nią tyle czasu! I tak jak dwa lata temu po podpisaniu aktu notarialnego w sierpniu od razu zdecydowaliśmy że wyprawiamy wigilię w naszym domu, tak i teraz kiedy tylko stół i krzesła stanęły na właściwym miejscu nie mieliśmy wątpliwości co do tego gdzie odbędzie się Wielkanoc w tym roku.

wielkanocne dekoracje

Jak się zapewne domyślacie, mimo że żółta aranżacja stołu wielkanocnego bardzo mi podobała to jednak zdecydowaliśmy się ostatecznie na różowo-szare dekoracje. Mimo że kolory te wywołały pewne zaskoczenie w Waszych komentarzach to jednak większość uznała że prezentują się całkiem ładnie.

wielkanocny wianek

Różową zastawę kupiłam już jakiś czas temu bo po prostu skradła mi serce. Okazało się że aby zrobić Wielkanoc na różowo wcale nie trzeba wydawać wiele pieniędzy. Wymalowałam jedynie jaja w odpowiedniej kolorystyce, zrobiłam własnoręcznie wianek oraz budkę dla ptaszków, dokupiłam różowe kwiatki i voilà! Nawet udało mi się wyhodować rzeżuchę! Z owsem jak widzicie poszło nieco gorzej, ale obiecuję że w przyszłym roku postaram się bardziej 🙂

różowa zastawa

ciasto

Jak widzicie na stole stanęły typowe polskie potrawy czyli żurek, białe kiełbasy, faszerowane jajka, tradycyjna sałatka itp.

A Wam jak mijają Święta? W jakiej kolorystyce był Wasz stół wielkanocny?

koszyczek wielkanocny

Święta Wielkanocne

Wielkanoc

rzeżucha wielkanocna

budka dla ptaków

stroik wielkanocny

jadalnia

komoda besta

 

7
Tags: dekoracje wielkanocne, ozdoby wielkanocne, wielkanoc

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.