Obróbka drzwi DIY – metamorfoza przedsionka cz. 1

metamorfoza przedsionka

Przedsionek przez długie miesiące straszył naszych gości swoimi niepomalowanymi i niewykończonymi ścianami. W końcu jednak i na niego nadszedł czas. Obróbka drzwi to pierwsze i najtrudniejsze wyzwanie, które nas czekało w tym pomieszczeniu, ale zdecydowanie było warto. Kolejne odsłony zmian już niedługo.

obróbka drzwi

Większość bliźniaków, które oglądaliśmy nie posiadała drzwi między garażem a domem. Zadziwiające, ale jednak prawdziwe. Nie wyobrażamy sobie noszenia zakupów z garażu naokoło w deszczu czy śniegu. Dlatego oczywiste stało się wybranie takiego domu, który komunikację taką by posiadał lub choć umożliwiał jej wprowadzenie.

drzwi przed obróbką

Nasz garaż połączony jest kawałkiem ściany z przedsionkiem. Po upewnieniu się, że ściana nie jest nośna oraz że nie biegną w niej żadne kable, przystąpiliśmy do działania. Właściwie to mój tata przystąpił do wyburzania otworu w ścianie. Następnie firma osadziła, zapiankowała drzwi i przymocowała dziwny próg. Obróbka drzwi spoczęła na naszych barkach. Wyceny fachowców wahały się od 300 do 500 zł, nie wliczając materiału. I wtedy mój tata po raz kolejny przyszedł na ratunek.

drewniany próg

stan przed obróbką drzwi

Obróbka drzwi

Materiał:

 • Gips
 • Gładź
 • 2 profile siatkowe
 • Profil metalowy
 • Płyta regipsowa
 • Pianka

Wykonanie:

 1. Obróbka drzwi rozpoczęła się od nałożenia gipsu na boczne ściany w celu wyrównania. Była to żmudna i długa praca, ponieważ gips należy nakładać warstwami, po wyschnięciu poprzednich.rozrabianie gipsunakładanie warst gipsu
 2. Następnie na boki zostały przymocowane profile z siatki i pokryte gładzią. W ten sposób powstały kanty.warstwy gładzi
 3. Nad drzwiami dziura była dużo większa, więc najpierw przymocowany został metalowy profil. Do niego przykręcone zostały płyty z regipsu, a w środek została wpuszczona piana.metalowy profilregips i pianowanieprzymocowany drugi regips
 4. Następnie regips również został pokryty gładzią.obróbka drzwi
 5. drzwi po obróbce

obróka drzwiWiększość materiałów pochodziła z resztek, które znaleźliśmy w naszym garażu po remontach łazienek i pokoi. Dzięki temu, że obróbka drzwi wykonana została przez tatę, zaoszczędziliśmy również na robociźnie. W sumie, wydaliśmy około 100 zł na drobnostki, zamiast 1000 zł, które szacowane były przez fachowców.

obróka drzwi

drzwi po obróbce

próg drzwi

metamorfoza przedsionka

 

22
Tags: DIY, metamorfoza, obróbka drzwi, tak mieszkam, wykończenie, zrób to sam

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

 1. Pingback: Malowanie ścian, metamorfoza przedsionka cz.2 - Projekt Dom

 2. Pingback: Lampa DIY z wentylatora, metamorfoza przedsionka cz.3 - Projekt Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.