Pomarańczowy w salonie, czyli kolor we wnętrzu cz.1

Pomarańczowy w salonie

Pomarańczowy w salonie, czy w innym wnętrzu parę lat temu stosowany był bardzo często. Mój pokój nastolatki przez lata wręcz tonął w pomarańczowych barwach. Nie tylko ściany wytapetowane były ostrą pomarańczą, ale również fotel obrotowy do biurka oraz dodatki były pomarańczowe. Od paru lat jednak w salonach dominują kolory jak najbardziej neutralne. We wnętrzach króluje biel, czerń, szarości oraz beże. A my chyba trochę boimy się wprowadzić barwy w naszych czterech ścianach, aby nie zostać posądzonym o bycie staromodnym.

Tym wpisem, pragnę zainicjować nową serie postów na blogu, dotyczących koloru we wnętrzu. Jaki kolor wybrać, z czym go połączyć i jak zadbać o równowagę w aranżacji – o tym będę pisać. Na początek, chyba z pewnym sentymentem, właśnie o pomarańczowym w salonie. Chcę Cię przekonać, że pomarańczowy sprawdzi się w salonie w połączeniu nie tylko z białym, czarnym czy szarym, ale również z granatowym, miętowym i wieloma innymi kolorami.

Pomarańczowy w salonie w połączeniu z barwami neutralnymi

Pomarańczowy w salonie
Pomarańczowy i biały

Dodanie koloru pomarańczowego we wnętrzu neutralnym, wniesie trochę energii i słońca do aranżacji. Wprowadzenie go w ramach dodatków, jak np. świeczek, poduszek na sofę czy obrazów, wiąże się z niewielkimi kosztami i nakładem pracy. Poza tym jest to prosty sposób na chwilową zmianę wystroju wnętrza na letnie miesiące oraz sprawdzenie jak rzeczywiście wygląda ten pomarańczowy w salonie.

Pomarańczowy w salonie w połączeniu z bielą
pomarańczowy w salonie
Pomarańczowy w salonie
Pomarańczowy z bielą we wnętrzu nowoczesnym

Rozwiązaniem dla bardziej odważnych i zdecydowanych jest wprowadzenie pomarańczowego na ściany, zakup pomarańczowego fotela czy kanapy. Tutaj koszty będę o wiele większe i przede wszystkim trudniejsze do zmiany, jeżeli jednak pomarańczowy nie będzie naszym ulubieńcem w salonie. Zatem warto przemyśleć tą kwestię dwa razy i omówić ją z domownikami.

Pomarańczowy w salonie
Pomarańczowy z szarym
Pomarańczowy w salonie
Cegła i pomarańcz

Pomarańczowy i miętowy

Pomarańczowy w salonie w połączeniu z kolorem miętowym to wnętrze niebanalne, które na pewno wyróżni twój domu z tłumu i pozostanie na długo w pamięci twoich gości. Połączenie, na pierwszy rzut oka, nie pasujące do siebie, wspaniale wygląda w salonie. Pomarańczowy wydobywa subtelność koloru miętowego i pięknie go podkreśla. Jednocześnie mięta w porównaniu do tak energicznego koloru działa kojąco na zmysły oraz jest lekka i neutralna, prawie jak biel czy szarość, ale na pewno mniej oklepana. Pomarańczowy natomiast dodaje pewnej pikanterii i ożywienia w spokojnym miętowym salonie.

Pomarańcz w salonie
Pomarańczowy z miętowym
pomarańcz i mięta
Pomarańczowe orzeźwienie w miętowym wnętrzu

 

Pomarańczowy i odcienie niebieskiego w salonie

Pomarańczowy w salonie sprawdza się również z różnymi odcieniami niebieskiego, od ciemnego granatu, przez nasycony kobalt, aż do pastelowego błękitu. Z tym ostatnim tworzy harmonie opartą na tych samych zasadach co z miętowym. Połączenie granatu i pomarańczy to zderzenie nieco ostre i może nie dla wszystkich, ale na pewno nie można mu odmówić pewnej elegancji i ekstrawagancji.

Pomarańczowy z salonie
Pomarańczowy w połączeniu z granatem
pomarańcz i granat
Pomarańcz z granatem – połączenie dla odważnych

Tyle zatem na temat pomarańczowego dziś. Mam nadzieję, że po przeczytaniu dzisiejszego postu i obejrzeniu zdjęć nie masz już wątpliwości co do tego, że pomarańczowy w salonie to trafny wybór, którego nie będziesz żałować!

PS. Zdjęcia pochodzą z portali Homebook i Pinterest, klikając na zdjęcie zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do źródła obrazków.

2
Tags: granatowy, kolor we wnętrzu, łączenie barw, miętowy, pomarańczowy, salon

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.