Europejski Dzień Języków i stolik nocny ze słowników

stolik ze słowników

stolik ze słownikówOstanio dowiedziałam się, że dziś obchodzimy Europejski Dzień Języków. Stąd też pomysł na stolik nocny ze słowników i ten post. Pomysł banalny i prosty w wykonaniu, pod warunkiem że ma się pod ręką wystarczającą ilość słowników lub innych grubych książek. My nie dorobiliśmy się jeszcze ani łóżka, ani stolika nocnego więc  rozwiązanie u nas jak najbardziej się sprawdza.

Europejski Dzień Języków

lampiony DIYJęzyki obce są mi bardzo bliskie. Już od najmłodszych lat uczyłam się niemieckiego, ale nigdy ze zbyt wielkimi efektami. Zniechęcona porzuciłam niemiecki i zabrałam się za naukę angielskiego. W liceum, mimo błagań mamy i jej wielotygodniowej obrazy (że znowu chcę kolejny język, a nie skupiam się poważnie na niemieckim) zakochałam się we francuskim. W liceum była też łacina. Po maturze wrócił znowu jak bumerang niemiecki, ponieważ miałam wyjechać na studia do Niemiec. Udało się! Na studiach był też kurs włoskiego. A hiszpański sam wszedł do głowy po oglądnięciu paru telenowel w dzieciństwie.

Odkryj świat wraz z nauką języka!

europejski dzień językówJęzyki obce to świetna przygoda, poszerzająca nasze horyzonty, otwierająca nas na odmienne kultury i tradycje. Dla mnie nauka języków była jak podróżowanie po świecie. Z każdym nowym językiem odkrywałam nowe miejsce na Ziemi, wertując tylko strony słowników w moim pomarańczowym pokoju nastolatki.

stolik DIY

Dzięki językom bez trudu znalazłam pracę, a potem również miłość. Znajomość tego strasznego francuskiego, którego tak nie chciała moja mama, okazała się nader szczęśliwa, biorąc pod uwagę, że Chéri jest Francuzem.

stolik nocnyDlatego gorąco polecam i zachęcam wszystkich do nauki języków. Nie dlatego, że w dzisiejszych czasach wypada znać języki obce i nie dlatego, aby mówić literacką odmianą języka bez żadnych błędów. Uczmy się języków obcych dla siebie, dla naszej wiedzy i przyjemności! Przygoda czeka, wystarczy tylko, że chwycisz za słownik! Europejski Dzień Języków to dobry moment.

lampiony DIY

europejski dzień języków

 

2
Tags: DIY, francuski, języki obce, lampiony, stolik nocny, zrób to sam

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Comments

  1. Pingback: Zwierzę w domu, czyli Światowy Dzień Zwierząt - Projekt Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 shares

O autorze

Mam na imię Justyna

Mam na imię Justyna

Zapraszam Cię do lektury mojego bloga, na którym dzielę się przygodami związanymi z urządzaniem naszego domu oraz renowacją mieszkania moich rodziców i pomysłami DIY.